O kapele

Vážení přátelé,
pokud se na nás chcete obrátit s nějakým dotazem, připomínkou či přáním nebo si dokonce objednat naše vystoupení, využijte náš oficiální email libkovanka@libkovanka.cz nebo kterýkoli z následujících kontaktů. Budeme se těšit!
Vaše Libkovanka

LIBKOVANKA

Na počátku roku 2008 vznikla nová jihočeská dechovka Libkovanka, která nese svůj název podle místa svého vzniku, Libkovy Vody nedaleko Pelhřimova na Českomoravské vysočině. Je to parta většinou mladých muzikantů, pocházejících z celé oblasti Jihočeského kraje a Vysočiny, kteří mají velikou chuť hrát klasickou jihočeskou muziku.

Michal Mareš a Zdeněk Beneš U počátků Libkovanky byl kapelník Zdeněk Beneš společně s Michalem Marešem. Právě skladby s texty Zdeňka Beneše, jsou nedílnou součástí repertoáru této kapely (Moje česká vlast, Slzičky, Krásný sen, Když odchází mládí, Přátelé nám zůstanou…). A jak kdysi pravil Ladislav Kubeš starší, nejlíp si člověk autorskou tvorbu ověří před lidmi, a to přímo s vlastní kapelou. To byl i jeden z důvodů, proč založili s kamarády tuto kapelu.

Libkovanka hraje v obsazení dvanácti muzikantů a čtyř zpěváků. Mají za sebou řadu úspěšných vystoupení, mezi nimiž si nejvíce cení účasti na mezinárodním festivalu Kubešova Soběslav, kde v roce 2010 za účasti českobudějovického rozhlasu proběhl křest prvního CD kapely s názvem Dobrým přátelům hraje jihočeská Libkovanka. Za zmínku určitě stojí i ocenění veletrhu Jihočeský kompas za nejlepší propagaci jihočeské dechové muziky.

V roce 2011 kapela vydala u České muziky DVD V pošumavském kraji a rok na to vydala u Kubešova hudebního nakladatelství druhé CD s názvem Z našeho kraje, které opět obsahuje písničky z jižních Čech a Pošumaví.

Součástí repertoáru kapely jsou i skladby Karla Polaty, které hraje Libkovanka přesně tak, jako je kdysi hrával Karel Polata se svojí Starošumavskou dechovou muzikou. Dalšími hudebními skladateli, od kterých hraje Libkovanka písničky, jsou především Jan Lipold, Ladislav Kubeš, Vlasta Dvořák, Jan Vlach, Ada Doško, Antonín Pecha, Václav Maňas ml. a mnoho dalších.

Libkovanka je prostě originál, který určitě stojí za shlédnutí.

Složení kapely:

Kapelník:Zdeněk Beneš
Umělecký vedoucí:Michal Mareš
Zpěv:Helena Šafratová, Kateřina a Markéta Fialovy, Jakub Jírů
Trumpety:Jakub Jírů, Josef Jůzl, Radek Matoušek, Václav Klein
Tenor:Michal Mareš
Baryton:Jaroslav Klátil
Es klarinet:Vítek Šťastný, Jan Hovorka
B klarinet:Karel Fiala
Trubka doprovodná:Karel Lisa, Zdeněk Beneš
Horna:Jana Jírů
Trombon:Josef Šimon
Tuba:Jan Žaloudek
Bicí:Miroslav Vytiska, Zdeněk Beneš
Zvuk a web:Laďa Doskočil